czwartek, 18 kwietnia 2024; w sklepie jest 4952 produktów

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy!
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Czynniki szkodliwe i uciążliwe w środowisku pracy – mikroklimat gorący (film do pobrania)

Bogdan Rączkowski (konsultacja)

symbol: VD956-U
format: full HD
wydanie: 2014
czas trwania: 16:34 min
wymagania: Windows 7/8/10; Java 8 lub nowsza / procesor Intel i3 / pamięć RAM 2GB
inne nośniki:

cena:
410,00 zł + 23% VAT
(brutto: 504,30 zł)
dodaj do koszyka
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
opis
Karnet

Film
w formie pliku .exe  do pobrania on-line
Po zakupie produktu na podany w zamówieniu adres mailowy wysłany zostanie link do pobrania filmu

Warunki i zakres użytkowania filmu:
Licencja upoważnia Użytkownika do przechowywania i korzystania z jednej kopii filmu w ramach szkoleń organizowanych dla pracowników Kupującego, jak i na potrzeby związane ze świadczonymi przez Użytkownika usługami w zakresie szkoleń bhp (obsługa innych firm, niezależnie od ich liczby).

Uwaga! Użytkownik nie ma prawa umieszczania i rozpowszechniania filmu na platformach e-learningowych, modyfikowania, dekompilowania oraz wykorzystywania dowolnego fragmentu filmu.
Oddziaływanie środowiska cieplnego na organizm człowieka ocenia się przede wszystkim pod kątem nadmiernego wychłodzenia lub ogrzania całego ciała. Ze względu na duże zagrożenie dla zdrowia jakie niosą ze sobą te zjawiska, są one szczególnie poważnie traktowane przez służbę BHP i pracodawców. W tym filmie omówiony został czynnik szkodliwy jakim jest mikroklimat gorący występujący na stanowiskach pracy.
Film skierowany jest do pracowników, którzy nie zawsze są świadomi ryzyka, jakie powoduje obciążenie stresem termicznym, a także do pracodawców, którzy powinni zapewnić pracownikom odpowiednie szkolenia, warunki pracy i środki chroniące przed wpływem środowiska termicznego. Istotne znaczenie ma w tym zakresie również właściwa organizacja pracy, uwzględniająca m.in. wprowadzanie przerw w celu ochrony pracownika przed negatywnym wpływem stresu termicznego. Jednocześnie właściwa ochrona zdrowia pracownika może poprawić jakość i zwiększać wydajność wykonywanej pracy.
W filmie w prosty i zrozumiały sposób omówiono:
  • definicję mikroklimatu gorącego,
  • parametry go charakteryzujące,
  • dopuszczalne wartości,
  • potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników,
a także obowiązki pracodawcy dotyczące:
  • oceny ryzyka,
  • pomiarów,
  • działań zapobiegawczych,
  • środków ochrony indywidualnej,
  • badań lekarskich,
  • ochrony kobiet w ciąży i młodocianych.
multimedia
Wersja demonstracyjna
o autorze
Bogdan Rączkowski

Wieloletni inspektor Państwowej Inspekcji Pracy.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel. (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie: Prekursor